Autor:

Bartek Braciszewski

Utworzono:

28.09.2014

Z najdłuższego wyjazdu wtej rundzie nasza drużyna przywiozła kolejne trzy punkty, pokonując w Wolsztynie miejscowy Grom 2:0. Bramki zdobyli Paweł Błaszczak i Łukasz Pietrzak.

Już w pierwszej połowie mogliśmy objąć prowadzenie, ale dwóch dogodnych sytuacji nie wykorzystał Paweł Bryzgalski, a po strzale Krystiana Robaka piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców i wylądowała na poprzeczce bramki gospodarzy.

Po zmianie stron nadal przewagę posiadali ślesinianie, ale czystych sytuacji bramkowych było niewiele. Dopiero w końcówce spotkania, a dokładniej w 77 minucie w polu karnym najsprytniej zachował się Paweł Błaszczak, który mimo asysty dwóch obrońców głową skierował piłkę do bramki Gromu.

Kilka minut później arbiter nie zauważył zagrania ręką w polu karnym jednego z wolsztyńskich obrońców, a chwilę później po błędzie ślesińskich defensorów Paweł Dulat stanął przed szansą na zdobycie bramki wyrównującej, ale na nasze szczęście uderzył obok bramki.

Ostanie minuty meczu to popis powracającego po kontuzji Łukasza Pietrzaka, który dwukrotnie wywalczył rzut wolny z boku pola karnego. Za pierwszym razem obrońcy wybili piłkę sprzed linii bramkowej, ale już przy drugim uderzeniu nie mieli szans na skuteczną interwencję. Po mocnym strzale piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki gospodarzy.

Tuż po tym sędzia zakończył spotkanie i stało się faktem, że po ósmej kolejce spotkań IV Ligi Wielkopolskiej gr. płd., pozostała już tylko jedna niepokonana drużyna, a jest to ślesiński LKS !!!

Autor zdjęć: Łukasz P.