Awdaniec Pakosław

06.02.2003

Barwy

Opis klubu dodany przez:
Klub LUKS Awdaniec Pakosław powstał 6 lutego 2003 roku. Zawodnicy grający w LZS Pakosław ze Stanisławem Sierpowskim postanowili utworzyć piłkarski klub sportowy mający aspiracje do gry w rozgrywkach OZPN Leszno. Na czele klubu stanął Stanisław Sierpowski, który pełni tą funkcję do dnia dzisiejszego.Ustalono, że klub będzie występował pod nazwą Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Awdaniec, którego głównym celem będzie szkolenie zawodników do gry w piłkę nożną od najmłodszych klas szkoły podstawowej. Barwy klubu ustalono na czerwono-biało-czarne. Nie mają one powiązania historycznego. Nazwa klubu i herb nawiązują do historycznej postaci założyciela osady Pakosław, który pochodził z rodu Awdaniec.. Do największych sukcesów klubu zdecydowanie należy zaliczyć: -2003 r. zgłoszenie do rozgrywek B klasy -2004 r. awans do A klasy -2010 r. awans do klasy okręgowej i utrzymanie się w niej Klub zarządzany jest przez wieloosobowy zarząd, który współpracując z zawodnikami, kibicami oraz sponsorami stara się stworzyć miejsce dla rozwoju młodych sportowców oraz zapewnić rozrywkę mieszkańcom. Należy podkreślić, że działania te pokrywane są z budżetu gminy i pozyskanych lokalnych sponsorów. Zawodnicy za grę w zespołach nie pobierają żadnych opłat, ale klub zapewnia sprzęt i warunki treningowe oraz organizuje spotkania integracyjne mające na celu utrzymanie dobrej atmosfery. Istnieje grupa oddanych kibiców, która uczestniczy zarówno w spotkaniach na trenie Pakosławia jaki i dopinguje zawodników na meczach wyjazdowych. By urozmaicić oglądanie meczów rozgrywanych w Pakosławiu wydawane są programy meczowe, prowadzone jest komentarz spikera oraz loteria, w której można wygrać drobne upominki. Awdaniec skupia się na szkoleniu zawodników pochodzących z gminy Pakosław, ale jest otwarty na młodzież z innych terenów.
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości