Udany weekend Seniorów i Juniorów

W sobotę nasi seniorzy zainaugurowali rundę wiosenną meczem z Szelejewem.

Wielkopolanka to zawsze trudny przeciwnik i często traciliśmy z nimi punkty. Tym razem nie było większego problemu, by punkty pozostały w Pakosławiu. Wielkim problemem nie tylko dla naszej drużyny, ale także dla przeciwników sprawiły warunki atmosferyczne. Grając w pierwszej połowie pod silnie wiejący wiatr i podający deszcz trudno było dostać się na pole karne Wielkopolanki. Trudno było wyprowadzić piłkę z własnej połowy. Niemniej jednak kilka akcji po szybkich kontrach zakończyliśmy strzałami a jedną z nich bramką. Pierwszy na listę strzelców w 14 minucie wpisał się Dawid Durczewski, nasz nowo pozyskany zawodnik. Goście zagrozili nam dwukrotnie po strzałach z daleka. Oba strzały były naprawdę przedniej marki, szły w samo okienko bramki, lecz w świetnym stylu obronił je Szymon Krawczyk. Początek drugiej połowy rozwiał wszelkie wątpliwości, która drużyna zwycięży. Między 48 a 55 minutą wynik podwyższali kolejno Miłosz Kaczmarek, Hubert Panek i ponownie Dawid Durczewski. Piątą bramkę w 65 minucie zdobył Wojtek Cieplik wykorzystując złe podanie obrońcy z Szelejewa a szóstą w 90 minucie Łukasz Krzyżosiak strzałem z daleka. Goście mieli jedną „setkę” z której kolejny raz obronną ręką wyszedł nasz bramkarz.

Skład drużyny:

Szymon Krawczyk, Szymon Dolata, Bartosz Kaczmarek, Hubert Panek, Stróżyński Kamil, Wojciech Zimny, Dawid Kurczewski, Miłosz Kaczmarek, Bartosz Krenc, Wojciech Skrzypek, Wojciech Cieplik, Paweł Kapała, Paweł Zimny, Marcin Stachowiak, Łukasz Krzyżosiak, Robert Szkudlarek.

W niedzielny poranek drużyna juniorów młodszych rozegrała swój pierwszy sparing przed rundą wiosenną. Przeciwnikiem była drużyna Baryczy Sułów a mecz rozgrywano na sztucznej murawie w Miliczu. Nasze seniorskie nadzieje poradziły sobie doskonale i pokonały gospodarzy 4:1 (2:1). Bramki kolejno zdobywali: Michał Hądzlik w 15 i 35 minucie, Patryk Antkowiak w 55 minucie i Bartek Skrzypek w 70 minucie. Za tydzień w sobotę o 11.30 zagramy rewanż z drużyną z Sułowa. Skład zespołu: Kacper Stolaś, Kamil Bujakiewicz, Jakub Szymkowiak, Wojciech Tyczyński, Bartosz Suchanecki, Daniel Polaszek, Patryk Antkowiak, Dominik Lorek, Michał Hądzlik, Szymon Szydłowski, Bartek Skrzypek, Jakub Wierzchowski, Mikołaj Lorek, Bartek Świątkiewicz, Szymon Ciesielski, Krystian Łodyga, Łukasz Nowakowski.