[Seniorzy] Niemożliwe stało się możliwe! Korona Piaski 1:4 Awdaniec!

Wczoraj o godzinie 16:00 Awdaniec rozegrał wyjazdowy mecz z Koroną Piaski. Awdańcy pojechali do zajmującego 3. miejsce rywala gołą jedynastką, jakby się mogło wydawać - licząc jedynie na łód szczęścia. Zawodnicy Awdańca mimo wszystko przystąpili do meczu bardzo skoncentrowani i pełni optymizmu. Od początku realizując założenia taktyczne próbowali powstrzymać nacierających na bramkę gospodarzy, którzy chwilę po rozpoczęciu meczu oddali bardzo groźny strzał z dystansu - na szczęście w poprzeczkę. Kilka minut później ku zdumieniu wszystkich obecnych na meczu kibiców Korony Cieplik dał prowadzenie Awdańcom! Radość nie trwała długo, ponieważ gospodarze zdołali doprowadzić do remisu. Gra się nieco wyrównała, a zawodnicy Korony próbowali przedrzeć się pod nasze pole karne długimi podaniami, które z powodzeniem "czyścili" nasi defensorzy. Po faulu na Ciepliku na 25 metrze rzut wolny szybko rozegrał Krzyżosiak, który posłał prostopadłe podanie do wychodzącego na czystą pozycję poszkodowanego, a ten pewnie wykorzystał okazję i wysunął Awdańca na prowadzenie. Kilka minut później kolejną bramkę w meczu strzelił bardzo dobrze dysponowany Cieplik!

W drugiej połowie gospodarze cały czas bezskutecznie męczyli naszą obronę długimi podaniami. Mecz stawał się coraz bardziej nerwowy i posypały się żółte kartki zarówno dla Awdańców, jak i zawodników Korony. Nasi zawodnicy pewnie odpierali ataki grając głównie z kontry. W 92 minucie po jednym z kontrataków sfaulowany w polu karnym został Cieplik, a sędzia podyktował rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił kapitan - B. Kaczmarek. Mecz zakończył się niespodziewaną wygraną Awdańca 4:1!!!

Nasi zawodnicy pokazali w tym meczu, że jak chcą to potrafią i nie brakuje im umiejętności by grać w wyższej klasie rozgrywkowej. Miejmy nadzieję, że wygrana doda pewności siebie drużynie i kolejne mecze zakończą się równie dobrym wynikiem!

Skład: Suchanecki, Panek, Kaczmarek B., Szwarc, Paca, Kaczmarek M., Krzyżosiak D., Plota, Kusz, Hajduk K., Cieplik